Výsledky


Dňa 12.07.2015 sa v Turanoch konali Majstrovstvá Slovenska dobrovoľných hasičských zborov. Zišlo sa tu 8 najlepších mužských a ženských družstiev z každého kraja. Náš kraj reprezentovali naše ženy z DHZ Kúty – Monika Pavelková, Erika Bolfová, Mária Pavelková st., Lea Burcelová, Lea Sofková, Martina Komorná, Lucia Havranová, Klára Jančiová a Veronika Nováková.


Po slávnostnom príhovore a otvorení Majstrovstiev sa začalo súťažiť. So štartovným číslom 8 sme išli na svoj prvý pokus v požiarnom útoku. Naši fanúšikovia nesklamali, tribúna skandovala, pištoľ vystrelila a svoj pokus sme ukončili s časom 23,18 s. Už po prvých pokusoch sme si urobili 5 sekundový náskok pred Spišským Bystrím. Začali druhé pokusy a náš čas stále neboj prekonaný. Keďže sme štartovali posledné, vedeli sme na čom sme. Svoj druhý pokus sme ukončili s menšími zaváhaniami s časom 32,08 s. Po požiarnych útokoch sme vedeli, že sme na dobrej ceste k získaniu titulu. Poobede sa začali štafety. Naše súperky v dráhe boli Majsterky Slovenska z roku 2013 DHZ Šišov. Prvý pokus sme zabehli s časom 81,82 s. Tento čas nám stačil na získanie titulu. Druhý pokus sme mohli už len zlepšiť, čo sa nám aj podarilo. Druhú štafetu sme zabehli s výborným časom 79,38 s. Tento čas nás utvrdil v tom, že sme sa stali na dva roky Majsterky Slovenska v hasičskom športe! Atmosféra bola neopísateľná, a preto patrí veľké poďakovanie všetkým, ktorí nás prišli podporiť na samotné MSR aj tým, ktorí nám držali palce doma pri online prenose. Pre nás to bol neskutočný zážitok a veríme, že to nebolo posledný krát.

Okrem požiarneho útoku a štafety sa v Turanoch konali aj Majstrovstvá Slovenska v hasičskej stovke. Aj tu sme výborne reprezentovali a odniesli si cenné kovy. V kategórií mužov získal druhé miesto Michal Režný s časom 17,59 s. Ján Kovár získal tiež druhé miesto v kategórií dorastencov, ktorý stovku zabehol s časom 17,75 s. Tretie miesto získala Klára Jančiová v kategórií dorasteniek.

Zdieľaj na: